"Dnes dopoledne vyjížděli prachatičtí policisté k tragickému úmrtí dvou osob. Dva muži ve věku 27let, cizinci, byli dnes ráno nalezeni, bez známek života, pod sloupem vysokého napětí na Vimpersku, kde prováděli nátěr sloupu. Lékař přivolaný na místo už mohl pouze u obou mužů konstatovat jejich smrt. Bližší informace k případu jsou předmětem dalšího šetření prachatických kriminalistů, kteří nařídili soudní pitvu. Bezpečnost práce prověřuje Oblastní inspektorát práce České Budějovice," uvedla mluvčí Martina Joklová.

"V tuto chvíli lze potvrdit, že k úmrtí dvou mužů došlo na Vimpersku někdy ve čtvrtek, když prováděli nátěr stožáru vysokého napětí," uvedla policejní mluvčí s tím, že další informace k případu jsou předmětem probíhajícího vyšetřování.

Událost potvrdil také mluvčí společnosti EON Vladimír Vácha. „V tuto chvíli nemáme k dispozici mnoho informací, naši pracovníci jsou na místě a podrobnosti zjišťují. Mohu říci, že se jednalo o zaměstnance subdodavatelské firmy, která pro naši společnost provádí nátěry stožárů vysokého napětí. Oba pracovali v kritický okamžik na lince Prachatice – Vimperk. Z jakého důvodu došlo k pádu obou mužů, v tuto chvíli zjišťujeme," uvedl Vladimír Vácha.

Další informace přineseme v zítřejším tištěném vydání Prachatického deníku.