Koncepce celého seriálu Policie Modrava je z osmdesáti procent založena na obsazování méně známých a neokoukaných herců. Režisér Jaroslav Soukup chtěl, aby seriál působil autenticky, proto z velké části obsadil herce z oblastních divadel. „To má výhody i nevýhody. Na jedné straně to jsou veřejnosti neznámí herci, což mně vyhovovalo, ale na druhou stranu je s nimi před kamerou větší práce. Je logické, že nemají takovou zkušenost jako známí herci. Prostě režisér se s nimi víc nadře a nemůže se na jejich výkon úplně spolehnout. Ale já jsem do toho rizika šel a úspěch seriálu potvrdil, že jsem se rozhodl správně,“ pochvaluje si Soukup.

V nových dílech Policie Modravy hraje cca 200 herců, včetně těch stálých. V každém díle uvidíte přibližně 20 nových herců a samozřejmě kompars. O ten byl velký zájem. Nábor se konal v Klatovech a v Sušici a na obou místech bylo plno. Komparzisté se vybírali i různě v místech natáčení. „Někteří si zahráli i menší mluvené role, jako Radek Nakládal ze Sušice, který s námi spolupracuje už od první řady seriálu. Podle tváří jsem poznával některé vytrvalé komparsisty, kteří s námi natáčeli už v roce 2013. S komparsisty na venkově je dobrá práce, jsou trpěliví a je na nich poznat, že jsou rádi, že se mohou zúčastnit natáčení. Váží si toho, že se dostanou do blízkosti známých herců a mohou se s nimi vyfotit apod. A ještě k tomu dostanou zaplaceno,“ uvedl Soukup, který do jedné z komparsových rolí, primáře na psychiatrii, obsadil i autora tohoto seriálu.

V nových dílech hraje kromě tuzemských i Florian Stadler z Německa a také několik výborných slovenských herců, např. Karin Haydu, Jozef Vajda, Robert Halák, Jozef Kapec. „Se slovenskými herci se mi dobře pracuje, už jsem s nimi točil mnohokrát. Výborná spolupráce byla i se známým německým hercem Florianem Stadlerem, jsem moc rád, že roli přijal,“ uzavřel režisér.

pokračování za týden