V hodnocení svatého Valentýna nejsou zajedno ani odborníci. Například sexuolog Radim Uzel uvádí, že láska se má projevovat 365 dní v roce a ne jen jeden den. „Je příjemné si připomenout, že city hrají velkou roli,“ oponuje psychiatr Jan Cimický.
Podle jeho názoru z medicínského hlediska není láska definována. „Je nevypočitatelná. Díky lásce se potkávají lidé, kteří by se teoreticky vůbec neměli potkat. Člověk by si měl říkat – jsem šťastný, že jsem to poznal, ale nevím, jak dlouho to vydrží. Je chyba se snažit toho druhého vlastnit a mít ho navěky,“ dodává Cimický.
I když hodnocení svátku svatého Valentýna se různí, naprostá většina lidí, které Deník oslovil, si život bez lásky nedovede představit. Shodují se v tom, že bez lásky se nedá žít. Člověk je předurčen k tomu, aby miloval a byl milován.

(kol)

Vaše valentýnky naleznete v rubrice čtenář-reportér.

Anketa Deníku

Adam Kuttenberg 18 let Prachatice

Adam Kuttenberg 18 let Prachatice

Možných dárků k Valentýnu je samozřejmě mnoho, ale já bych zřejmě vybral nějaké roztomilé plyšové zvířátko se srdíčkem.

Václav Předota 19 let Prachatice

Václav Předota 19 let Prachatice

Svou partnerku vezmu na romantickou večeři na Družbu, kde spolu trávíme hodně času. Dále bych jí obdaroval svazkem milostných veršů, nejlépe básnickou sbírkou Hřbitovní Kvítí.

Miroslav Kubovský 40 let Prachatice

Miroslav Kubovský 40 let Prachatice

Valentýna bych nejraději se svojí manželkou oslavil při romantické večeři při svíčkách. Poté bych jí ještě něčím milým překvapil.

Ondřej Bolek 18 let Prachatice

Ondřej Bolek 18 let Prachatice

Abych řekl pravdu tak Valentýna se svojí přítelkyní neslavíme, když jí miluji tak nevidím důvod proč bych jí neměl dát dárek v kterýkoli obyčejný den.

Lukáš Marek 17 let Prachatice

Lukáš Marek 17 let Prachatice

Své přítelkyni bych daroval s největší pravděpodobností květinu a některý drobný dárek například bonboniéru