Podle starosty města Týn nad Vltavou Ivo Machálka (Svobodní) do té doby o jeho odchodu nic nenasvědčovalo. „Pan doktor za mnou ve čtvrtek přišel a oznámil mi, že končí, že dostal nabídku ze soukromého sektoru. Řekl jsem mu, že mě to mrzí, on že na tom trvá,“ komentoval starosta dění ve zdejším kulturním chrámu. „Co se týče kulturní části, pan doktor byl velmi dobrý. Dosáhl svých věcí, podařilo se rozjet nové akce,“ řekl starosta na adresu Jana Ivanegy.

Deník se s prosbou o vyjádření obrátil v pondělí na Jana Ivanegu, a to telefonem i e-mailem, ale neúspěšně. „Od začátku svého působení v čele centra jsem věděl, že je moje mise pouze dočasná,“ napsal pouze ve čtvrtek na facebookový profil. „Po dvou a půl letech intenzivní práce mé týnské působení končí. Děkuji svým skvělým kolegům z týmu Městského centra kultury a vzdělávání, kteří budou pokračovat v organizaci skvělých kulturních akcí, děkuji samosprávě za podporu kulturního života ve městě a především děkuji vám – našim příznivcům, návštěvníkům a podporovatelům. Velmi si vaší podpory vážím,“ dodal.

A proč byla řeč o prokletí ředitelské židle? Za poslední čtyři roky je to již čtvrtý člověk, který se na postu šéfa kultury v Týně vystřídal. „Ono je to těžké,“ poukázal starosta na fakt, že pod MCKV spadá nejen kulturní dům, kino nebo muzeum, ale také knihovna, galerie, infocentrum. „Jednou věcí je zvládání městského centra, další je pak manažerování lidí,“ přiblížil starosta Týna funkci šéfa kultury.

Před sebou teď mají Vltavotýnští jasný úkol, vybrat šéfa nového. „Měl jsem dovolenou. Musím si na to teprve sednout. Jedna věc je, že odstupuje šéf kultury, druhá věc je zaměstnanecký poměr,“ narážel na vyhlášení výběrového řízení. „Je tu nějaká dvouměsíční výpovědní lhůta, předpokládám, že v té pan doktor předá vše potřebné, mezitím vypíšeme konkurz a uvidíme, kdo se přihlásí,“ dodal týnský starosta.

Jan Ivanega
a jeho stopa v Týně

zavedl festival pouličního umění Muzikanti v ulicích
vzal si pod křídlo akci Artmost/Řeka žije uměním
pořádal výlety za architekturou
za jeho působení přibyly koncerty Smyčcového orchestru Český Krumlov na nezvyklých místech na soutoku řek Vltavy a Lužnice, u vodní nádrže Hlinky
spolu s ním přibyly venkovní akce