Pouhý jeden týden viselo na dveřích Mokrýho bistra, že vinou usnesení vlády musí být zavřeno. Zůstat dál doma na gauči bez koruny příjmu ale jeho provozovatelé Eva a Libor Hykyšovi nemohli. Mokrý bistro a bar Club 111 v centru Prachatic jsou jedinými zdroji jejich příjmu. „Na obou provozovnách jsme životně závislí a složenek přibývalo. Z něčeho žít musíme,“ konstatuje Libor Hykyš. Proto se s vedením prachatického plaveckého bazénu domluvil, že je možné Mokrý bistro s bezpečnostními opatřeními otevřít alespoň v době obědů.

Hykyšovi provozují Mokrý bistro od loňského podzimu. Za tu dobu si dokázali vybudovat klientelu, která do bazénu pravidelně chodila za sportem a odměnila se dobrým jídlem. „Tihle lidé nám zůstali a ve chvíli, kdy jsme otevřeli na obědy, se zase vrátili a podpořili nás,“ doplňuje Eva Hykyšová s tím, že spousta zákazníků přibylo. Nový rozjezd bistra se spuštěním plaveckého bazénu proto nebude nijak komplikovaný.

Zatím jen venku si mohou Prachatičtí dát tankovou Plzeň v Almaře. Počasí ale zatím zákazníky odrazuje. Je příliš zima.
POJĎME NA PIVO: Zahrádka v prachatické Almaře láká nejen pivaře

Noční bar v centru města na tom bude podstatně hůř. „Tam bylo od vyhlášení nouzového stavu zavřeno a tržba je nula. Byli jsme tam vlastně jen uklidit, otevřeme podle uvolnění příští pondělí,“ popisuje Libor Hykyš. Zároveň doplňuje jistý fakt, že v letních měsících příliš zákazníků do nočního podniku nepřijde. „Přes prázdniny nás drží nad vodou známí a kamarádi, kteří chodí vlastně za námi. Nemáme venkovní zahrádku, která je v létě pro většinu hospod spása,“ hodnotí situaci.

V hlavě jim ale létá myšlenka na letní verzi baru, ale zatím nechtějí prozradit více. „Pokud to klapne, mohl by být rozjezd jednodušší,“ doufají.