„Je to jeden z námětů, který vzešel z našeho jednání s podnikateli. S těmi jsme se setkali, abychom se od nich dozvěděli, s čím jim může město pomoci. Registr, který by byl přístupný na internetu všem návštěvníkům stránek města Netolice, kde by se přesně dozvěděli, jaké firmy u nás působí, je jedna z věcí, která z jednání vzešla. Navíc se nejedná o finančně náročnou pomoc pro městský rozpočet a podobné registry jsou v jiných městech a obcích poměrně běžné,“ shodují se starosta a místostarosta.

Podle jejich slov se už nyní mohou se svými údaji hlásit podnikatelé na podatelně v místní radnici. „V budoucnu bychom chtěli udělat i oborový registr, kde by zájemci místní firmy našli podle toho, jakou činnost dělají,“ prozradil starosta Netolic.

Ti zároveň zodpovídali i otázky podnikatelů, které například zajímalo, v jaké fázi jsou jednání o investorovi, který by v Netolicích postavil supermarket. „Upřímně musím říci, že si nemyslím, že teď je doba, kdy by tu chtěl někdo supermarket stavět. V současné době je investorů spíše méně, naopak, některé firmy končí, takže nevěřím, že tu někdo bude chtít stavět,“ uvedl starosta Netolic Vladimír Pešek.

Jedním z podnikatelů, kteří byli na jednání pozvaní a přišli, byl i Josef Bukač z Netolic. „Byl jsem rád, že jsem pozvání dostal, ale přiznávám, že jsem tam šel spíš ze zvědavosti. Chtěl jsem vědět, co pro nás může město udělat. Chápu, že nemohou dělat zázraky, na to ani nejsou peníze, ale mají alespoň snahu se s námi sejít a zeptat se, co potřebujeme. Jediné, co bych byl raději, kdyby byla setkání s námi naplánována častěji, než jednou za rok. To je, myslím, málo. Ideální by bylo třeba jednou za čtvrt roku,“ 
uvedl Josef Bukač.