Kolo v hodnotě zhruba dvaceti tisíc korun přitom Tomáš Koška zainvestoval z vlastních peněz jen necelých čtrnáct dnů po společném setkání obyvatel Vimperku s vedením radnice, zástupci Policie ČR a vrchním strážníkem. Právě myšlenka pořídit strážníkům kolo na schůzce zazněla jako jedna z možností, jak zlepšit jejich práci v terénu. A jak vidno, rozhodně nezapadla. „K tomu, že jsem kolo koupil, mne vedl fakt, že se tu neustále jen mluví. Ale takhle už se tu mluví rok a pořád se nic neděje. Vedení města je k řešení laxní, tak jsem se pokusil to rozhýbat já a doufám, že se přidají další. Určitě by to mělo přispět k tomu, že městská policie se bude po městě pohybovat rychleji a efektivněji. Pěšky jsou strážníci pomalí a z auta toho moc nevidí, takže kolo je ideální," domnívá se dárce kola pro městskou policii.

Kolo přitom pořídil z peněz z výherních automatů z vlastní herny. „Takže z hazardu a doufám, že to městu nebude vadit, když proti němu tak brojí. Podle mne není hazard ten základní problém ve městě, tím jsou nepřizpůsobiví obyvatelé a hodně jsou tu i drogy," upozornil Tomáš Koška.

Na připomínku z publika, které sedělo v sále Městského kulturního střediska před začátkem jednání vimperských zastupitelů, že kolo nemá bezpečnostní prvky, podnikatel opáčil, že to už bude na městské policii a městu. „Ale myslím si, že se přidají i ostatní podnikatelé, které tu město hojně podporuje a kteří, když se opijí, lítají tu po hospodách a vykládají, že mají peněz, že neví co s nimi. Takže by určitě taky mohli přispět," popíchl Tomáš Koška ostatní vimperské podnikatele.

Nový prostředek k efektivnějšímu výkonu služby pro strážníky vítá i jejich nadřízený Daniel Ziemba. „Určitě jsem za tuhle iniciativu od občanů rád a rozhodně pomůže ke zlepšení práce městské policie. Každopádně budeme muset koupit ještě jedno kolo, aby mohla být hlídka dvoučlenná a doplnit strážníkům do výbavy odpovídající oblečení a ochranné přilby, ale osobně se budu snažit, aby to bylo co nejdříve a mohli jsme kola ještě letos využít," slíbil vrchní strážník.
Pořízení kola pro vimperské strážníky vítají i organizátorky petice za bezpečné město Lenka a Iveta Preslovy. Méně spokojeny ale byly s přístupem starosty k petici, kterou mu v pondělí předaly a která čítá více než 1300 podpisů vimperských obyvatel. „Předání petičních archů starostovi bylo hodně rychlé. Jsem z toho docela zklamaná. Čekala jsem od něho výraznější reakci, protože od pátku určitě tušil, že mu petici předáme a mohl být připravený nám říct, co radnice dělá a bude dělat. Ale tohle jeho laxní chování mne nemile překvapilo," uvedla Lenka Preslová. O přijetí petice  ani chystaných opatřeních se vedení města při následném jednání zastupitelstva už nezmínilo.