„Na konci června jsme podali žádost o dotaci na projekt týkající se právě rekonstrukce stezky Historickou krajinou Netolicka,“ uvedl netolický starosta Oldřich Petrášek. Náklady na pokrytí akce se vyšplhají až na částku okolo čtyř milionů korun.

Podotkl, že nejprve je potřeba zrekonstruovat přístupovou cestu vedoucí k archeoparku, kde se naučná turistická stezka bude nacházet.

„Oprava komunikace se bude týkat kamenných tarasů a výměny povrchu. Poté se můžeme pustit do stezky,“ vysvětlil starosta Petrášek. O tom, zda budou s dotací úspěšní, by se měli dozvědět ještě letos na podzim. „Pokud ji získáme, s rekonstrukcí začneme příští rok na jaře,“ dodal Oldřich Petrášek.

„Myslím si, že se město snaží investovat do nedůležitých věcí. Vadí mi to, že hodně peněz vkládá město do archeoparku. Rozhodně bych uvítala, kdyby se vedení více staralo o netolické obyvatele a dělalo něco pro ně, například mnoho Netolických by ocenilo, kdyby město podpořilo kemp Podroužek. Ten by nevyužívali jen turisté, ale i ostatní obyvatelé,“ vyjádřila se k plánu rekonstrukce naučné stezky Alexandra Šímová z Netolic se slovy, že zmíněný Archeopark Na Jánu je sice velká zajímavost, ale podle jejích slov to není priorita.
To samé si myslí další obyvatelka Netolic Lenka Hrubá. „Je více akcí, do kterých by se mohlo investovat, když už je město schopné sehnat peníze. Jako zásadní věc bych viděla to, aby se provedla některá protipovodňová opatření, například v Němčičkách. Je toho ale mnohem více, infrastruktura ve městě upadá,“ myslí si Hrubá.

Podle slov netolického starosty je na akce turistického směru snazší získat peníze. „Navíc, když získáme dotaci, tak je ve výši dvaadevadesáti procent z celkové částky, což znamená, že podíl z rozpočtu je nízký. Když ale žádáme o finanční prostředky na opravy chodníků či komunikací, nikdo nám peníze zkrátka nedá, anebo to trvá dlouho,“ vysvětlil starosta důvody, proč Netolice investují do turismu.