Stejně jako u projektů na budování areálu zimních sportů a úprav na Malém náměstí zastupitel Jan Bauer (ODS) požadoval při přípravě projektu na rekonstrukci Letního kina v Prachaticích nejprve předložit studie zastupitelům, kteří rozhodnou, jak a zda vůbec pokračovat dál. S jeho názorem souhlasili všichni zastupitelé přítomní na posledním jednání.

Fakticky to znamená, že vedení města osloví projektanta, ten zpracuje studii s návrhy řešení, kterou následně představí zastupitelům. Studie by mohla být podle slov starosty Martina Malého (Nezávislí) ještě letos. „Rádi bychom měli vše připravené a s projektem a stavebním povolením žádali o peníze z dotačních titulů,“ řekl. Rekonstrukce letního kina by podle jeho odhadů mohla vyjít na 15 až 17 milionů korun. Radnice zatím vychází z hotové rekonstrukce Letního kina v Klatovech, která je podle nejen podle starosty Malého, ale také ředitele KISu v Prachaticích Michala Pilouška, zdařilá. „Z letního kina by mohlo vzniknout multifunkční kulturní centrum, kde můžeme pořádat koncerty, školní akce, ale i Slavnosti Zlaté stezky,“ řekl už dříve ředitel KISu.

Prachatického podnikatele Petra Košinu, který si jednání zastupitelů nenechal ujít, zajímalo parkování. „Lidé ze sídliště tam pěšky nepřijdou,“ nadhodil. Starosta Malý ho ujistil, že dost míst je v nedalekém areálu kasáren

S projektantem klatovského letního kina se vedení radnice sešlo a pozvalo ho do Prachatic. Jana Bauera proto zajímalo i to, jaké dostal zadání. „Stavebně nechceme nic měnit, vycházíme z toho, co tam máme a půjde pouze o rekonstrukci, opravíme sedadla, možná část zastřešíme,“ vysvětlil starosta představu radnice.

Pro rekonstrukci letního kina hlasovali pouze zástupci Nezávislých a ČSSD, i přesto, že většina stran a sdružení měla rekonstrukci ve svém volebním programu.