O dost větší štěstí má Zámeček v Lenoře, který se pyšní číslem popisným 1. Panský dům v letech 1833 a 1834 postavil na okraji obce jeden z majitelů sklárny Wilhelm Kralik jako sídlo jeho rodiny. Jedná se o seskupení dvou pozdně empirových budov na ostrohu nad Teplou Vltavou s poměrně rozsáhlým parkem. Nad vchodem byl znak rodu Kraliků. Na druhé straně za dvorem byly stáje, místnosti pro služebnictvo a hospodářské prostory. Okolo domu byla růžová loubí, za domem terasy s bohatými záhony květin, s ovocnými stromy a záhony jahod.

Po roce 1945 objekt chátral, okrasné dřeviny okusovaly kozy nových nájemníků, nábytek a obrazy holandských mistrů zmizely neznámo kam. Do roku 1975 tam bylo zdravotní středisko. Prostory zámku využíval také lenorský Svazarm nebo Elekrárny Tušimice, které lokalitu upravily k rekreačním účelům. V porevoluční době byla v lenorském Zámečku restaurace.

Stanislav Schneedorf.
Stanislav obnovuje šumavské kříže, své příběhy popisuje v knize

Současnými majiteli Zámečku jsou v Lenoře jsou Miroslav a Věra Patočkovi, kteří zhruba tři roky objekt rekonstruují. O opravách informují prostřednictvím sociálních sítí. Zahrada Zámečku čas od času zpřístupní veřejnosti, aby nejen Lenorští mohli sami posoudit, jak se objekt a jeho okolí mění. V současné době finišují práce v interiéru, kde by měla být kavárna. S jarem ale mají nejvíce práce zahradníci, kteří opět sázejí keře a růže. Už v loňském roce jich majitelé nechali do svahů v zahradách vsadit více než sedm stovek a v léta se těšily z tisícovek růžových květů.