Supercela na Strakonicku přinesla kroupy jako tenisáky. Auta jsou bez skel

Nejvyšší příčku si od našich čtenářů vysloužil článek o červnových rozmarech počasí, které zasáhly části Prachaticka a Strakonicka plnou silou. Například ve Volyni padaly kroupy o průměru nejméně pěti centimetrů. Podívat se můžete ZDE:

Král Šumavy znovu ožívá. Trilogii režíruje Ondříček a diváci ji uvidí na podzim

Zlatá stezka, Údolí smrti, pohraniční stráž, převaděči, mlha nad blaty v srdci šumavské přírody, to vše znovu ožije. Příběh legendárního Josefa Hasila podle knihy Návrat krále Šumavy v květnu dotáčeli filmaři v čele s režisérem Davidem Ondříčkem nedaleko Stožce na Prachaticku. Více ZDE:

Štěně se udusilo po prvním výcviku, podle majitelky byla cvičitelka příliš tvrdá

Rodina z Vacovska pořídila štěně čau-čau. A protože jsou zodpovědní, rozhodli se pro návštěvu kynologického cvičiště ve Vimperku. "Šli jsme tam s tím, že nechceme tvrdý výcvik. Chtěli jsme pejska naučit soužití s námi a poslušnost," říká majitelka psa Jana Martanová. "Paní cvičitelka mi vysvětlovala, že na psa musím tvrdě, postavit, položit a hlavně neustále přiškrcovat," popisovala průběh výcviku jeho majitelka. Snažila se postupovat podle pokynů cvičitelky, jenže té se její mírnost nelíbila. "Cvičitelka mi vzala vodítko a psa několikrát na vodítku zvedla do výšky, aby mi to předvedla ." A jak vše dopadlo, se dozvíte ZDE:

Krokodýl Venda z prachatické kotelny je Vendula a mohla by slavit padesátku

Snad všichni dnešní čtyřicátníci z Prachatic si vzpomínají na atrakci v městské kotelně na sídlišti. Říkalo se mu Venda. „Tehdy ho k nám propašovali jedni nájemníci městského bytu. Ti si ho přivezli ze zahraničí jako malého, ale pak už se jim do panelákového bytu nevešel,“ vzpomíná dnešní vedoucí provozu městské kotelny Kamil Sedlecký. Více ZDE:

Silničáři zbourali bobrovi hráz u Volar. Tak si okamžitě začal stavět novou

Velmi netradiční "nepovolenou stavbou" se už od minulého roku zabývalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) u Volar na Prachaticku. Místního bobra od Chlumského rybníka totiž nezajímalo, že při zvýšeném stavu vody v potoce může jeho hráz ohrožovat bezpečnost provozu na silnici. Více ZDE:

Tajemství z války. V podzemí u Kvildy vyráběli Němci díly na stíhačky

Osada Františkov nedaleko Kvildy na Šumavě ukrývá velké tajemství. Má tu být podzemní továrna, ve které za druhé světové války Němci montovali kabiny do proudové stíhačky Messerschmitt. Podívejte se do míst, kde se psala historie, ZDE:

Husinečtí oslavují Mistra Jana, diváky nadchly mažoretky

Husovy oslavy v Husinci zahájily 6. července mažoretky z místní Základní školy, jejichž vystoupení přilákalo do Dolního parku stovky diváků. Působivé vystoupení diváky nadchlo. Mažoretky střídala taneční country skupina Feagle a mezi tím připravovala kapela Tiebreak s Vojtou Nedvědem. Více ZDE:

Šesťáci z Vodňanky pomáhají spolužačce v boji se zákeřnou nemocí

Ninka Pokorná je žačka základní školy Vodňanská Prachatice. Navštěvuje třídu 6.B a ještě nedávno byla obyčejná holčička. Jako každá dívka v jejím věku navštěvovala kroužek keramiky, ráda malovala, užívala si svého pejska a zážitky s kamarády. Jenže v lednu 2020 byl Nince diagnostikován zhoubný nádor na mozku. Více se dočtete ZDE:

Džemy a nakládané okurky Jozefíny Růžičkové opět dobývají svět

Nejchutnější marmelády světa se vaří v malé provozovně v Prachaticích. Jejich autorkou je Jozefína Růžičková, která tento rok už poněkolikáté obhájila výjimečnost svých produktů v nejprestižnější soutěži svého druhu, Great Taste Awards. Slavnostní vyhlášení vítězů Great Taste Awards 2022 proběhlo 5. září 2022 v londýnské Southwark Cathedral. Více ZDE:

Muž se zbraní přepadl trafiku v Prachaticích. Pak se nechtěl vzdát policii

Dramatické červnové nedělní ráno zažila prodavačka v prodejně tabáku v Prachaticích. Muž, který si chtěl koupit cigaretové papírky, na ni totiž vytáhl pistoli. Více se o loupeži dozvíte ZDE: