Zatímco opravu svodidel si vynutí odstranění následků dopravní nehody, pod Libínským Sedlem omezí dopravu v dohledné době oprava zdi, nad níž vede frekventovaná silnice. Vlivem toho se silnice na několika metrech začíná propadat a vytváří tak riziko případné nehody. „Víme o tom a momentálně je oprava zahrnuta do rekonstrukce zdi v úseku Libínské Sedlo," potvrdil za vlastníka komunikace Martin Grožaj z prachatického závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje.

Přesný termín sice v tuto chvíli nebyl schopen sdělit, nicméně by to mělo být v dohledné době. „Předpokládám, že by se vybraná firma měla do oprav pustit zhruba do začátku července. Nejedná se o poškození, které by nastalo z ničeho nic, ale spíše je to záležitost dlouhodobějšího vývoje. Pod silnicí v tomto úseku je totiž na sucho skládaná zeď, ze které se uvolnilo větší množství kamení, a proto se silnice nad ní propadá," vysvětlil Martin Grožaj.

Silničáři plánují v daném úseku zpevnit podloží pod silnicí stavbou tak zvané gabionové zdi. „Bude se muset v poškozeném úseku odtěžit původní břeh a místo skládané se vystaví stupňovitá gabionová zeď, která celý úsek zpevní. Nová zeď bude delší z důvodu lepší statiky, aby lépe držela celý silniční násep," dodal s tím, že využívání sypaných zdí bylo v minulosti běžné, když bylo třeba dostat silnici výš. „Naši současníci už na původních základech dál stavěli silnice, což při současném zatížení komunikací zejména kamionovou dopravou není rozhodně ideální," potvrdil Martin Grožaj.