Do letošního participativního rozpočtu přišly dva návrhy. Eva Suchá z kanceláře prachatického starosty a zároveň koordinátorka participativního rozpočtu upřesnila, že pouze jeden z návrhů splnil předepsaná pravidla a zastupitelé tak o něm mohli diskutovat. Návrh podal bývalý starosta města a současný zastupitel Miroslav Lorenc „Nebylo nutné veřejné hlasování o návrzích. Realizace nápadu s názvem Ovocný sad s vyhlídkou pod Šibeničním Realizace projektu je plánována na podzim,“ řekl k návrhu vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy MěÚ Prachatice Luboš Kvasnička. Zdůvodnil, že jde hlavně o načasování výsadby ovocných stromů.

Parkovací automat na prachatickém Velkém náměstí.
Staré parkomaty v Prachaticích nahradí moderní, půjde platit kartou

Nepůjde ale jen o ovocné stromy. Spolu s nimi nechá město pod Šibeničním vrchem vysadit také listnaté keře. Už před pár dny tam také přibyly dvě odpočinková lehátka. „Stromy a keře budou vysazeny do konce listopadu,“ dodala Eva Suchá. O výrobu lehátek se postarala společnost Workteg z nedalekých Zdenic. U samotné instalace pak nesměl chybět jednatel společnosti Michal Krump a prachatický místostarosta Jakub Nepustil, jenž podporuje každý nápad, který zlepší kvalitu života ve městě. „Věřím, že příští rok můžeme očekávat aktivnější zapojení veřejnosti v podobě nových zajímavých návrhů,“ zhodnotil Jakub Nepustil.

Šibeniční vrch
Kopec s výškou 681 m n. m. u Prachatic. Je na něm vodojem, radiový a televizní vysílač. Vrchol je přístupný, vede k němu turistická stezka Vyhlídková stezka kolem Prachatic. Nachází se zde rovněž i vyhlídka na historické centrum Prachatic a severního okraje města.