To vše nabízí rekreační středisko Hájná Hora, které funguje po celý rok. Podle slov jednoho z provozovatelů Jiřího Preňka je velikou výhodou i krásný výhled na nedaleký Vimperk, kde se nachází nemálo zajímavých památek. „Jen pár metrů od kempu je ale také jízdárna. Zájemci se tak na okolí mohou podívat i z hřbetu koně. Jinak je po okolí vyznačeno několik turistických a cyklistických tras. O nich se mohou hosté více dozvědět na naší recepci, kde máme přesnější mapy,“ upřesnil provozovatel.
V areálu Hájné Hory je dále například venkovní bazén, dětské hřiště, na kterém rozhodně nechybí pískoviště a různé prolézačky, restaurace a pro večerní pohodu jsou k využití i tři centrální ohniště. „Pokud mají hosté zájem, něco dobrého si mohou ogrilovat i přímo u chatky. Pro tyto příležitosti grily půjčujeme. Mezi naší nabídkou je i pořádání různých akcí, například oslav narozenin,“ upřesnil s tím, že provozovatelé zajistí jak živou hudbu, tak i pochoutky. Jak potvrdil Jiří Preněk, nejen areál kempu, ale i okolí má prostě co nabídnout. „Šumava je krásná a hlavně velká. Při pobytu tak mají kempaři nepřeberné možnosti, jak u nás strávit odpočinkové dny. A kdyby náhodou ještě potřebovali nějaké dodatečné informace, v kempu je také veřejný internet. O tom, že u nás na návštěvníky čeká opravdu čistý vzduch, kterého ve městech v dnešní době doopravdy moc není, svědčí i pravidelné návštěvy dětí – alergiků. Se svými opatrovníky využívají kemp už několikátým rokem,“ chválí provozovatel. Oblibu této lokality potvrzují jak stálí, tak i noví návštěvníci. „Místa jsou většinou zamluvená už na přelomu května a června. Na volnou chatku tak u nás v hlavní sezóně přijdou hosté jen náhodou, a to v případě, že někdo svou rezervaci na poslední chvíli odřekne. Pro karavany a stany je ale u nás místa dostatek,“ s úsměvem řekl druhý z provozovatelů Zdeněk Kůs a závěrem doplnil, že pro všechny zájemce se v restauraci pořádá živá hudba každých čtrnáct dní.

Rekreační středisko Hájná Hora

Středisko o rozloze zhruba šesti hektarů leží v nadmořské výšce devíti set metrů nad mořem nedaleko Vimperka. V blízkosti města začíná Národní park Šumava a CHKO Šumava. Vzdálenost od autobusového a vlakového nádraží ve Vimperku do rekreačního střediska je přibližně dva kilometry. V kempu se nachází patnáct chatek s různými lůžkovými kapacitami. Největší prostor nabízí apartmán s krbem, kde na hosty čeká obývací pokoj, kuchyňka, vlastní sociální zařízení s příslušenstvím a ložnice. Pro ostatní je k využití veřejná sprcha a toalety, jejich použití je hrazené již v ceně pobytu. Celkově je tak v areálu devadesát pět lůžek. Je tady také ubytovna z vlastní klubovnou, toaletou a sprchou o kapacitě dvacet míst. Dostatek prostoru je ale zde i pro karavany a stany. Ve středisku se nachází velké hřiště, dále hřiště dětské, restaurace s celodenním provozem nebo i veřejný bazén. Použít mohou zájemci i internet. V blízkém okolí kempu je mnoho historických a turistických zajímavostí a přírodních krás jako je Boubín, nebo Kvilda. Zájemci o historii mohou navštívit hradní zříceniny a jiné památky v okolí.