V pondělí jihočeští hygienici hromadně testovali na ubytovně v hotelu Park, ve čtvrtek zahájili druhou vlnu testů u zaměstnanců společnosti InTiCa System a v pátek pak prošli testem všichni klienti a zaměstnanci Domova seniorů Mistra Křišťana.

Většina testovaných v pátek podle Kvetoslavy Kotrbové, šéfky jihočeských hygieniků, stále čekala na výsledky. „Známe dvě třetiny výsledků z InTiCa. U nich se nákaza prokázala ve třech případech,“ uvedla v pátek v osm hodin večer s tím, že klient domova, u něhož se nákaza prokázala, je v péči českobudějovické nemocnice. „Podle mých informací je v dobrém stavu,“ dodala. V domově seniorů podle ředitelky Hany Vojtové doufají, že jsou zdraví. „Nikdo nevykazuje žádné příznaky,“ ujistila.

V Prachaticích si lidé povídají, že cizinci, kteří v karanténě čekali na ubytovně v bývalé Jitoně na výsledky testů, v pátek ubytovnu opustili. Kvetoslava Kotrbová reagovala, že cizinci v době karantény měli tendenci z ubytovny utéct a odjet, ale všechny se podařilo zastavit a v ubytovně udržet. Hygienici neznají důvod, aby se lidé městu Prachatice vyhýbali. Ti, u nichž se nákaza potvrdila, jsou izolovaní. „Nebezpečí nehrozí,“ řekla Kvetoslava Kotrbová.

Testování na covid-19 v Prachaticích stále nekončí. Hygienici se rozhodli, že otestují znovu všechny osoby, u kterých byl při zjištění ohniska nákazy v minulých týden potvrzen covid-19. „Chceme mít jistotu,“ uzavřela Kvetoslava Kotrbová.

V sobotu 8. srpna hodinu před polednem zatím nejsou výsledky hromadného testování na covid-19 v Prachaticích kompletní. Kvestoslava Kotrbová, ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje, potvrdila, že ze čtvrtečního testování v InTiCa Systems je hotová většina testů. "U čtyř lidí se covid-19 potvrdil. Šlo o tři agenturní a jednoho kmenového zaměstnance," uvedla. Po pátečním testování v Domově seniorů Mistra Křišťana se nemoc potvrdila u jednoho ze zaměstnanců. Kompletní výsledky by jihočeští hygienici mohli znát v sobotu ve večerních hodinách.