Poslední stroj opustil zplanýrovaný areál bývalého závodu Madeta v Prachaticích přesně 24. dubna letošního roku. Od té doby zde veškerý ruch utichl a Prachatičáky čas od času napadlo, jestli tu nakonec vůbec něco bude stát.

Obchodní centrum:Po dokončení bude zastavěná plocha obchodního centra zabírat zhruba 4000 metrů čtverečních, polovina z nich připadne na prodejní plochu. V areálu vyroste přibližně 170 parkovacích míst a také stanoviště pro kontejnery na tříděný odpad.


Volný průhled na Černou horu a Libín si obyvatelé okolních domů už ale dlouho neužijí. Plánované obchodní centrum by tu mělo začít vyrůstat na přelomu září a října. Prachatickému deníku to potvrdil Zdeněk Mrzena, zástupce investora, jímž je společnost Rent Group. „Důvodem pro zdržení bylo posunutí termínu podání žádosti o vydání stavebního povolení," shrnul úvodem Zdeněk Mrzena a dodal bližší vysvětlení. „Jedním z důvodů bylo, že jsme chtěli vyjít vstříc obyvatelům ulice Nová, abychom je nerušili se stavební činností uprostřed léta, kdy si užívají více klidu na svých zahradách. Ale hlavním důvodem bylo opožděné dodání projektové dokumentace pro stavební povolení. Nicméně o to už jsme požádali přesně před týdnem," ubezpečil zástupce společnosti Rent Group.


V tuto chvíli, co se týká termínů, jsou známy pouze dva. Oba se ale týkají ukončení stavebních činností. „Termín dokončení obchodního centra je 30. duben příštího roku. A pokud se týká stavby hřiště v Rumpálově ulici, tam je v podmínkách smlouvy stanoven termín dokončení a předání 31. října," uvedl Zdeněk Mrzena.