Do tří zásadních akcí se už na začátku prázdnin pustí Netoličtí. Nejpozději do konce srpna a v případě jedné akce do konce září chtějí mít hotovou rekonstrukci střešního pláště objektu v areálu místní mateřské školy, plánovanou plynofikaci budov základní školy a opravený chodník v ulici Hornická.

Investice v NetolicíchPlynofikace budov základní školy vyjde podle předpokladů na přibližně milion a půl.
Oprava chodníku v Hornické ulici v Netolicích by podle odhadů měla stát půl milionu korun.
Na opravu střechy v areálu Mateřské školy v Tyršově ulici má město připravené asi dva miliony.
Ceny prý sníží výběrové řízení.


Celková hodnota plánovaných prací přesahuje čtyři miliony korun. Jaká bude ale přesná cena, ukáže až výběrové řízení, do kterého se nyní mohou firmy hlásit. „Konečný termín pro podávání nabídek je 8. června. Poté budeme vědět, za kolik se nám jednotlivé akce podaří realizovat," uvedl starosta Netolic Vladimír Pešek. Ten v tuto chvíli nechce spekulovat, zda a o kolik by mohla být konečná hodnota prací nižší.


V případě plynofikace budov školy je předpokládaná cena bez daně z přidané hodnoty zhruba jeden a půl milionu korun, chodník v Hornické ulici zhruba půl milionu korun a rekonstrukce střešního pláště objektu s číslem popisným 538, který se nachází v areálu mateřské školy v Tyršově ulici, by mohl stát až přes dva miliony korun bez daně z přidané hodnoty.


Plynofikace budov základních škol byla posunuta, nově vedení města zrušilo původní výběrové řízení a vyhlásilo nové.
„To, že se práce uskuteční v době letních prázdnin, nám vyhovuje," zhodnotil už před časem ředitel školy Ladislav Vovesný.