Senioři se opravdu přesvědčili, že umí doslova dělat zdravé, chutné a oku lahodící zázraky v podobě salátů, pomazánek a různých pochoutek. Zdravých dobrot bylo více než dvacet druhů.

Vždy se těšíme co pro nás studenti SOU Netolice připraví a ani tentokrát nás nezklamali. „Některé recepty určitě vyzkoušíme,“ bylo slyšet u stolů, kde se živě diskutovalo nad jednotlivými pochoutkami, které přinášeli studenti k ochutnání.

Další setkání proběhlo přímo na půdě učiliště v Prachaticích, kde studenti z oboru Kadeřník předvedli nové módní trendy ve společenských účesech. Senioři mohli sledovat, jak pod šikovnými prsty studentek vzniká složitý večerní účes. Ukázka účesové tvorby byla vhodně doplněna nejen průvodním slovem, ale také velice pěknou video prezentací, kterou připravili samotní studenti SOU Netolice, pracoviště Prachatice.

Toto je malý výčet akcí, které vznikají ze spolupráce se SOU v Netolicích. Připravuje se ukázka flambování a ukázka práce kosmetiček v péči o stárnoucí pleť a doufáme, že budou mít stejně velký ohlas jako akce, které již proběhly.

Jsou to vždy zajímavá odpoledne, setkání se studenty nás vždy obohatí. Všechna odpoledne jsou navíc vždy plná nových poznatků a jedinečných zážitků a určitě se budeme v rámci mezigenerační spolupráce setkávat i nadále.

Zdena Hrůzová, MěOSD Prachatice