Volary – Pokud zastupitelstvo v minulých letech schválilo navýšení platby za jednu službu, poplatek za další se nezvyšoval. Tato filozofie by se neměla příliš změnit ani v budoucím roce, i když k nepopulárnímu navyšování za některé služby dojde.
„Volarští obyvatelé mají sice k dispozici vodu z místních zdrojů, nicméně ji musíme upravovat a něčím do domácností dovést, a to všechno stojí peníze. Nicméně oproti jiným městům a obcím mají volarští obyvatelé vodu přece jen o něco levnější. Na základě kalkulace od správce vodovodní a kanalizační sítě pro příští rok zřejmě nebude stačit současná výše vodného a stočného. Potřebu zvýšit cenu vody budeme ale teprve projednávat na radě města. Nechceme jít na horentní částky a budeme se udržet cenu vody na nejnižší možné úrovni,“ potvrdila starostka Martina Pospíšilová.
Od příštího roku se nájemníkům v městských bytech ve Volarech zvýší holé nájemné. To je podle Pospíšilové v souladu s platnou vyhláškou. „O zvýšení poplatku za odpad jsme zatím nejednali. Zákon umožňuje poplatek až do výše 500 korun na hlavu a rok. Ve Volarech platí obyvatelé 440 korun, ale stejnou částkou na každého občana dotuje město odpady z rozpočtu,“ upozornila starostka s tím, že ostatní poplatky zůstávají na stejné úrovni dané vyhláškou o místních poplatcích.