„Tentokrát museli předvést, že zvládají nejen hasičinu, ale znají zdravovědu, zdolají ručkováním překážky, umějí topografii a ovládají uzlování,“ vyjmenoval Václav Zaunmüller, pořadatel hry Plamen, disciplíny závodu požární všestrannosti, které zdolávaly děti a možná budoucí hasiči.

Jejich klasické závodění v požárním útoku a dalších tradičních disciplínách je čeká někdy květnu. V sobotu byly k mání i medaile pro jednotlivce. Kromě závodu v požární všestrannosti totiž bojovali hasiči při sobotním podzimním kole hry Plamen při běhu na šedesát metrů překážek. Všestranný boj ovládli v kategorii mladších i starších žáků hasiči ze Svaté Maří. Za nimi se v mladších žácích prosadil tým Netolice A a Vitějovice, ve starších žácích pak Stachy a Tvrzice. Hra Plamen sobotou ale neskončila, jarní část se uskuteční v květnu. Teprve potom bude jasný vítěz. To, že mají hasiči ze Svaté Maří výborně našlápnuto, je ale jasné.

Hra Plamen týmy:Mladší žáci: 1. Svatá Maří, 2. Netolice A, 3. Vitějovice.
Starší žáci: 1. Svatá Maří, 2. Stachy, 3. Tvrzice.

Okresní přebor běhu na 60 m s překážkami:St. žákyně: 1. Tereza Šilhanová, Tvrzice; 2. Nikola Lašková, Sv. Maří; 3. Kateřina Schwingerová, Jáma.
Ml. žákyně: 1. Karolína Václavíková, Chroboly; 2. Anna Rathovská, Stachy; 3. Martina Smolová.
St. žáci: 1. Ondřej Šilha, Stachy; 2. Matěj Rys, Sv. Maří; 3. Jan Böhm, Sv. Maří.
Ml. žáci: 1. Lukáš Sendrey, Žernovice; 2. Vojtěch Válek, Žernovice; 3. Patrik Kliment, Sv. Maří.