„K poslednímu dubnu se nám podařilo nasbírat 443 podpisů a sběr podpisů bude i nadále pokračovat," uvedla Kateřina Beranová v dopise pro zastupitele města, které zároveň vyzvala, aby názor občanů nebrali na lehkou váhu. (Celý text dopisu pro zastupitele Prachatic najdete na www.prachaticky.denik.cz, pozn. aut.). Petiční výbor věří, že se zastupitelé města budou snažit najít kompromis, který bude vyhovovat většině obyvatel města. Už jen z toho důvodu, že zásah způsobený výstavbou hřiště nepůjde nijak vrátit či napravit.

Kateřina Beranová zároveň vysvětlila, proč dopis, který rozeslala zastupitelům, nedostal starosta města Martin Malý: „Protože se na březnové debatě vyjádřil dostatečně jasně k celé situaci. Šlo nám především o to, aby se k celé věci vyjádřili také ostatní zastupitelé města." Zdůraznila ale také, že petice není namířena proti hokejbalu, či stavbě hřiště vůbec, stále stojí za svým názorem, že hřiště ano, ale v jiné lokalitě města.

Iniciátoři petice na podporu hřiště v parku Mládí zareagují podle svých slov také, a také do konce týdne předají své petiční archy vedení města, kterým chtějí záměr města podpořit. Podle posledního sčítání mají ale hokejbalisté na petičních arších podporu téměř dvojnásobnou. „Na konci minulého týdne jsme měli na sedm stovek podpisů. Ale další archy stále kolují městem," řekl včera redaktorům Prachatického deníku zástupce hokejbalového týmu Jiří Leffler. Jan Turek, který je zároveň v petičním výboru, upřesnil, že další podporu pak mají hokejbalisté v petici internetové, kterou ovšem nemohou použít jako oficiální dokument.

Ilona Horálková z kanceláře prachatického starosty včera odpoledne potvrdila, že petice i s dopisem pro zastupitele na radnici dorazila. Podle slov Karla Paška, tajemníka úřadu, ale v pondělním jednání zastupitelstva petice jako bod programu nebude. „Samozřejmě zastupitelé a radní informaci o petici dostanou. Oficiálně ale rada bude o petici rozhodovat 20. května," řekl Karel Pašek. Materiály pro jednání totiž zastupitelé musejí dostat minimálně týden předem, aby měli možnost je pročíst. Tuto lhůtu v případě petice není možné dodržet.