Zhruba milion a půl chce ještě letos město investovat do opravy chodníků. Prachatický starosta Martin Malý vysvětlil, že nejde jen o peníze navíc, které by město dalo z rezervy. „Při výběrových řízeních na jiné investiční akce jsme ušetřili, a tak tyhle peníze vložíme do Jánské ulice," vysvětlil při pondělním jednání zastupitelů.
Na jednotlivých plánovaných stavebních pracích město ušetřilo něco přes milion korun. Odhad nákladů na opravu chodníku v Jánské je zatím jeden a půl milionu korun s tím, že město čtyři sta čtyřicet tisíc přidá z rezervy.
Zároveň s položením nových kamenných kostek, které jsou použity například v nově opravené ulici Hradební, odvlhčí vybraná firma objekty v sousedství chodníku, nově svede dešťovou vodu a zároveň opraví sedm vodovodních přípojek k jednotlivým nemovitostem. „Zároveň zvažujeme, že v příštím roce pak položíme nový asfalt na komunikaci, která si to podle mého názoru zaslouží," řekl starosta zastupitelům s tím, že by během několika málo měsíců město vyřešilo opravu jediné příjezdové komunikace do centra.
Kamenné dlažební kostky pak umístí radnice do Jánské záměrně. Chce totiž sladit kompletně celé okolí historických hradeb Prachatic.
V současné době odbor dopravy města připravuje projektovou dokumentaci a hned na to vyhlásí výběrové řízení na dodavatele. „Počítáme, že k rekonstrukci dojde po prázdninách a ještě v letošním roce bude hotovo," plánuje prachatický starosta.