Na základě realizovaného prodeje, do kterého se pustilo asi před půl rokem, tak město získalo přes šestnáct milionů korun do městského rozpočtu.

„Chystáme se ještě prodat další panelák, rozpočet by tak mohl být navýšen asi o dalších šest milionů,“ zmínil se o privatizaci bytů netolický starosta Oldřich Petrášek s tím, že vzhledem k finanční situaci město doposud odkládalo realizaci některých projektů, na něž zkrátka chyběly peníze.

„Jeden z největších a nejnáročnějších projektů, který bychom chtěli zrealizovat, je rekonstrukce městského divadla na takzvané Multifunkční kulturní centrum. Na tuto akci je nutný také vysoký městský podíl, k němuž nám právě pomohou finanční prostředky získané z privatizace bytových jednotek,“ řekl starosta Petrášek.

Podle něj se zmíněné peníze použijí ještě na další plánované projekty.
„Plánujeme rekonstrukci obecního rozhlasu, který je už opravdu letitý a především nefunkční. Částka potřebná na opravu se vyšplhá zhruba na milion dvě stě tisíc korun,“ upřesnil starosta se slovy, že v tuto chvíli už probíhá výběrové řízení na firmu, která se o opravu postará.
Peníze z bytů také pokryjí dopravní značení netolického obchvatu. Netoličtí se také mohou konečně pustit do oprav místních komunikací.

„Opravíme tak dlouho plánovanou komunikaci Na Horánku. Už připravujeme podklady pro vyhlášení výběrového řízení,“ informoval o plánovaných opravách Petrášek.
Podle něj přes tři miliony korun spolkne oprava chodníku v netolické ulici 9. května. „Chodník by už zimu asi nepřežil,“ podotkl starosta a zmínil se, že rekonstrukce bude rozdělena do dvou etap, přičemž netoličtí radní se shodli na tom, že do té první město investuje asi jeden milion osm set tisíc korun. Do první etapy také chtějí zahrnout opravu chodníku v Hornické ulici.

„Už připravujeme potřebnou dokumentaci a veškeré podklady k tomu, abychom v nejbližších dnech mohli realizovat výběrové řízení na zhotovitele vybraných projektů,“ uzavřel starosta Netolic Oldřich Petrášek.