Dvanáct sportovních klubů se může těšit na příspěvek od města. Kluby, které požádaly, si mezi sebou rozdělí milion tři sta tisíc korun. Podle slov Hanky Raben-hauptové z kanceláře starosty budou se zástupci klubů během příštího týdne sepsány smlouvy a peníze odeslány na účty klubů.


Letos se na podporu sportu a tedy jednotlivých klubů dostalo vůbec poprvé. Peníze, které komise rozdělovala, jsou navýšené příjmy města v souvislosti se změnou loterijního zákona. „Jsou to peníze, které nám náleží za to, že na území města máme výherní hrací automaty a terminály. Zjednodušeně řečeno jde vlastně o peníze z hazardu," vysvětlil starosta Martin Malý.


O celkem milion a půl, které město z hazardu získalo, mohly požádat všechny sportovní kluby. Se žádostí na radnici přišlo třináct z nich. „Jedna z žádostí nesplňovala potřebné náležitosti a byla vyřazena," konstatovala Hanka Rabenhauptová. Zdůraznila, že téměř všem byly požadované částky kráceny. „Peníze jsou určeny pouze na činnost, a tak jsme striktně snižovali v případě, že šlo o náklady investiční," vysvětlila.


Dvě stě tisíc korun zatím zůstalo nerozděleno. Zastupitelé si je nechali proto, kdyby chtěli odměnit úspěch některého z prachatických sportovců, kterého dosáhne během letošního roku.

Kdo získá peníze:
Český rybářský svaz MO Husinec (20 tis.), Karatedo Klub Tsunami (70 tis.), Vodáci Prachatice (25 tis.), HBC Prachatice (50 tis.), SDH Staré Prachatice (25 tis.), FK Tatran Prachatice (500 tis.), TJ Libín 1096 stolní tenis (105 tis.), Šumavský triatlon (20 tis.), Ly:Ko Klub Prachatice (150 tis.), OS TJ tenisový klub (30 tis.), TJ Tatran Judo (100 tis.), TS Crabdance (205 tis.).