Navzdory tomu, že zatím nemá město vyřešeno, kde by vzalo na případnou spoluúčast, pokud by vyšly všechny tři žádosti, zvedli zastupitelé ruku pro to, aby už v pondělí byly žádosti podány. Jediný, kdo ruku ani v jenom případě nezvedl, byl Jaroslav Pešek. Tomu se totiž nelíbilo, že město žádá o šestačtyřicet milionů korun a nikdo neřeší, kde na spoluúčast vezme.

To je ale podle slov starosty i tajemníka městského úřadu Petra Kotrby poměrně standardní situace. „Nevíme, zda budeme úspěšní, kolik peněz získáme, za jakou cenu se nám akce podaří vysoutěžit. Je předčasné mluvit o tom, z čeho bychom spoluúčast financovali, když nevíme, jak vysoká by byla. Peníze má město i ve své rezervě," poznamenal tajemník městského úřadu.

Jeho slova se shodují se slovy starosty i dalších zastupitelů. „Ulice opravit potřebujeme a nevíme, jestli ještě takovou šanci, zažádat o peníze, budeme mít," řekl starosta.

Navíc, zastupitelé schválili bezúročnou půjčku od Jihočeského vodárenského svazu ve výši 3,2 milionu korun. Tu původně chtěli na spolufinancování přeložky vodovodu Netolice – Velký Bor. „Vysoutěžili jsme ale podstatně menší cenu, takže potřebujeme zhruba milion korun. Zbytek peněz bychom mohli případně použít na neuznatelné náklady u těchto projektů, kterými jsou rekonstrukce vodovodu a kanalizace. Pokud nebudeme s žádostmi úspěšní, máme řadu jiných akcí, které se týkají vodovodů a kanalizací, kde je můžeme použít," vysvětlil starosta.
Zda byli Netoličtí úspěšní, se dozvědí v červenci letošního roku, případná smlouva o dotaci by se podepisovala v říjnu. V únoru příštího roku by se mohly firmy, které by vyhrály výběrové řízení, pustit do práce.