VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze od nadace pomohou zmírnit bolest nemocných

Prachatice - Finanční dar ve výši 20 tisíc korun na nákup léků a léčiv získal pro těžce nemocné pacienty Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích.

11.8.2017
SDÍLEJ:

Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích, ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Peníze obdrží od Nadačního fondu Umění doprovázet, který pomáhá českým hospicům již jedenáct let. Celková částka, kterou nadační fond prachatický hospic podpořil, činí téměř 579 tisíc korun.

„Více jak 3/4 pacientů k nám přichází s onkologickou diagnózou,“ konstatuje ředitel hospice PhDr. Robert Huneš. „Pokročilá stadia onkologického onemocnění s sebou však často přináší i další nežádoucí vedlejší symptomy, kterými mohou být nejen nesnesitelné bolesti, ale také nevolnost, dušnost, vysoké teploty či psychické potíže. Tyto negativní projevy jsme schopni výrazně eliminovat či úplně odstranit pomocí aplikace vhodných léků a léčiv, které jsou však zdravotními pojišťovnami hrazeny pouze do určité výše - paušální částkou. Na pacientech nešetříme. Vnímám to tak, že hospicová péče je jakýmsi poděkováním člověku za život na jeho konci. Zbývající část jsme tak nuceni hradit sami, což je pro nás velmi obtížné. Jsme rádi za jakoukoli pomoc, která nám pomáhá tuto nelehkou situaci řešit,“ vysvětluje ředitel.

Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích slouží nevyléčitelně nemocným pacientům (převážně s onkologickým onemocněním) a jejich rodinám již od roku 2005. Za téměř dvanáct let své existence poskytl péči téměř třem tisícovkám nevyléčitelně nemocných pacientů (většinou s onkologickým onemocněním) a jejich rodinám (více na www.hospicpt.cz).

Jedním z mnoha projektů Nadačního fondu Umění doprovázet je projekt Právo umírat bezbolestně. „Tímto projektem se snažíme pomáhat lůžkovým hospicům v oblasti, v níž nelze uplatnit žádná úsporná opatření, a to je léčba bolesti. Tu hospice musí zvládnout, a to i přesto, že je to stojí značné finanční prostředky,“ říká Hana Haráková, zakladatelka a předsedkyně správní rady nadačního fondu. „Naše pomoc jim umožňuje používat maximálně šetrné lékové formy, které velmi účinně léčí nejen bolest, ale i další nežádoucí vedlejší symptomy těžké nemoci a přinášejí tudíž vyšší komfort nemocnému pacientovi,“ dodává zakladatelka fondu.

Nadační fond Umění doprovázet byl založen v červenci roku 2006 a v průběhu svého trvání poskytl českým hospicům téměř 4,1 milionu korun. Kromě finanční a materiální pomoci stávajících a nově vznikajících hospiců podporuje nadační fond také projekty zaměřené na vzdělávání odborného personálu v oblasti hospicové a paliativní péče a projekty přispívající ke zlepšení informovanosti veřejnosti o těchto zařízeních (www.umenidoprovazet.cz). Od roku 2009 je členem Asociace nadačních fondů Fóra dárců, v roce 2012 získal jako jeden z prvních nadačních fondů v ČR „Známku kvality“ udělenou Fórem dárců, kterou v roce 2016 obhájil na další dva roky.

Autor: Jana Vandlíčková

11.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Ilustrační foto

Muž ve Volarech vyhrožoval policistce, hrozí mu vězení

Kam na Prachaticku za kulturou a poznáním?

Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.

Řidič multikáry narazil do stromu, do nemocnice ho transportoval vrtulník

Vacov - K nehodě s vážným zraněním došlo v pondělí 23. října v půl deváté na silnici z Vacova do Vrbice.

Narodila jsme se

Prachaticko - Představujeme vám nově narozená miminka z Prachaticka.

Z šatny ve třídě zmizel batoh s šesti tisíci

Prachatice - Z šatny střední školy odcizil pachatel finanční hotovost ve výši nejméně 6000 korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení