Žádost o dotaci, kterou Prachatickým nyní ROP nabízí, podalo město v březnu roku 2011. „Podmínky jsme sice splnili, ale stali jsme se náhradníky. Dopředu jsme se posunuli až nyní," vysvětlil starosta Martin Malý. Zároveň ujistil, že pětaosmdesát procent nákladů už nikdy město prostřednictvím dotace neušetří. „V posledních letech jsou dotace maximálně padesát procent," zdůraznil.
Diskuse se ale točila hlavně kolem budoucího provozování nového hřiště, jeho odhlučnění, zásobování vodou 
v případě zimního ledování nebo napojení na kanalizaci. „S napojením na kanalizaci projekt počítá. V okolí budou vysazeny stromy a keře tak, aby tvořily protihlukovou bariéru i v zimě," vysvětlil technik odboru investic Jan Plánek.
Janu Krejsovou zase zajímalo, zda hokejbalisté vůbec hřiště chtějí a zda se přesunou z hřiště v Žernovicích, kde v současné době našli zázemí. „Pokud bude hřiště, vrátíme se a budeme reprezentovat Prachatice z domácího hřiště," ujistil za hokejbalisty Jiří Leffler. Právě hokejbalisté přišli na jednání zastupitelů v téměř kompletní sestavě. Poté, co zastupitelé souhlasili, dík jim vyjádřili potleskem.

Financování: Projektová cena za plochu pro bruslení a hokejbal je stanovena na 19,1 milionu korun. V tom případě je dotace z ROP 15,7 milionu korun a město z rezervy doplatí 3,4 milionu korun.
V případě, že výběrové řízení částku sníží, s čímž radnice počítá, získá město dotaci stejně a její výše bude i tak 85 procent uznatelných nákladů. Zbylých 15 procent pak město zaplatí z rezervy.