Před třetí hodinou odpoledne vyjela jedna volební komise do Kahova. Pro obyvatele prachatické osady tam totiž byla připravena mobilní místnost. „Jen pár minut po třetí sem dorazil první volič,“ upřesnil jeden z členů komise. Za dvě hodiny volilo v Kahově přibližně 58 lidí, což je přibližně polovina. Ostatní musejí dnes do Prachatic.
Ve čtvrt na pět se zase v jedné volební místnosti sešly hned dvě dívky, které měly u voleb premiéru. První z nich byla Adéla Fuchsová s tatínkem Jiřím. „Nikdo mě nenutil. Asi to bylo kvůli tomu známému klišé, že jeden hlas může všechno změnit,“ řekla hned poté, co vhodila svůj hlas do urny. Dalším důvodem byl i zákaz studentských voleb na prachatickém gymnáziu. „Prostě nám to nedovolili, tak jsem šla rovnou naostro,“ dodala.
V doprovodu maminky Věrou vyrazila poprvé do volební místnosti v budově prachatické střední pedagogické školy také Pavla Jedličková. Příští týden ve čtvrtek předstoupí před maturitní komisi. Zkoušky jsou pro ni momentální prioritou. „Volby jdou v téhle chvíli mimo nás. Ve škole jsme žili hlavně maturitou. Přemluvila mě ale ségra, a také mi poradila, koho zvolit,“ vysvětlila Pavla. Přiznala, že kdyby ji sestra nepřemluvila, ani by k volbám nešla. „Studenti musejí zachránit situaci. To byl důvod, proč starší dcera Eva vlastně Pavlu přemluvila. Souhlasím s tím a jsem ráda, že šly volit obě,“ dodala Věra Jedličková.