Výstava, jejíž motto je citát Henryho Davida Thoreaua: „Různé věci jsou našim zrakům skryté ani ne tak proto, že se nacházejí mimo náš zorný úhel, jako z toho důvodu, že nepřimějeme své myšlenky a oči, aby se na ně zaměřily,” si klade za cíl představit divákům nový pohled na tradiční fotografické materiály a procesy.

Pavel Talich se od svých vrstevníků odlišuje tím, že upřednostňuje klasické fotografické materiály a tradiční chemický proces. „Jeho hlavním nástrojem je camera obscura, fotografie bez objektivu, pro kterou používá černobílý fotografický papír skutečně výjimečného formátu 50 × 60 cm. Výsledný obraz je chemicky tónován a ručně kolorován, čímž se každý záznam z camery obscury stává unikátním dílem,“ popsal volarský umělec a galerista Vít Pavlík.

Volarský country bál.
Na sv. Martina Volarští tančili country

Pavlova láska k detailu a úcta k tradičním fotografickým technikám dává jeho dílům jedinečný charakter, který je těžké napodobit. Jeho fotografie vás zavedou do světa, který se skrývá před zrakem většiny z nás, a nabízí nám možnost vidět věci "Jinak". Díla Pavla Talicha byla vystavena v mnoha prestižních galeriích po celém světě a jsou součástí mnoha soukromých sbírek.

„Jinak“ v Městské galerii ve Volarech začíná ve čtvrtek 16. listopadu v v 17 hodin.