Naše první zastávka byla v Bujanově. Tam je muzeum koněspřežné dráhy a v něm jsme se ocitli i my. Když jsme překročili hranice s Rakouskem, jeli jsme se podívat do Muzea koněspřežky do Kerschbaumu, kde se nám moc líbilo. Dokonce jsme se projeli v koněspřežném voze a mohli si na sebe obléct šaty, které se dříve nosívaly.

Pak jsme navštívili krásné město Freistadt a poslední zastávka byla v Linci. Prohlédli jsme si náměstí s morovým sloupem, měli krátký rozchod, ale hlavně jsme poslední den zakončili návštěvou pohádkové jeskyně. Nejprve jsme jeli vláčkem, který vypadal jako drak. Pak jsme přišli na kouzelné náměstíčko, ze kterého vedly uličky do různých pohádek.

Potom už nás čekalo jenom ubytování u městečka Kürnberg. „Slupli jsme výbornou večeři a hurá na kutě!“

Ve čtvrtek nás čekala ranní rozcvička, výlet do renesančního města Steyru a odpoledne vycházka do nádherného okolí, hry, soutěže a večer bojovka!

Ani jsme se nenadáli a byl tady poslední den. Po rozcvičce a snídani jsme se rozloučili s našimi hostiteli Hansem a Mariannou a před námi byla cesta do hor. Dorazili jsme do Alp ke krásnému tyrkysovému jezeru Almsee, kochali se horskou přírodou a viděli vrcholky zasněžených hor. Na pláži u jezera jsme pozorovali labutě a kachny s mláďaty, krmili jsme je, brouzdali se ledovou vodou a mohli jsme se opalovat. Od jezera Almsee naše cesta vedla do lázeňského města Gmundenu, které leží u jezera Traunsee. V jezeře plavala spousta rybiček, opět jsme viděli labutě s labuťátky. Krásnou promenádou jsme došli až k zámečku Orth, který leží přímo v jezeře.

Domů jsme se vrátili až večer unavení, ale plní dojmů. Mnozí z nás se do Rakouska chtějí určitě vrátit.

Martina Turková, Blanka Sedlecká, V. B, ZŠ Vodňanská