Během jara ho postaví Lidl za 1,5 milionu korun. Vimperáci pod taktovkou Ivety Preslové, Hany Košnarové a Pavlíny Chvostové spojili síly a podařilo se jim vyhrát hlasování o hřiště v kategorii měst do deseti tisíc obyvatel. Lidé poslali během února neuvěřitelných 28 701 hlasů.
„Mám obrovskou radost, dík patří všem, kteří se do hlasování zapojili a byli to lidé nejen z Vimperka. Podařilo se nám oslovit lidi i ze širokého okolí. Díky také kolegyním, se kterými jsme skupinu kolem Rákosníčkova hřiště ve Vimperku vedly,“ neskrývala radost Iveta Preslová. Podle jejích slov však ještě nic nekončí. „Naopak, doufám, že naopak všechno znovu začíná. Přála bych si, aby lidé, kteří se o Rákosníčkovo hřiště zasloužili, dostali možnost vybrat si, kde by mohlo stát. Již v tomto směru jednáme s radnicí. Vimperští se navíc připravují i na to, že v příštím roce pomohou Prachatickým. „Ti nám svými hlasy hodně pomohli, takže teď je řada na nás, abychom jim to vrátili. Příští rok zase my pomůžeme jim,“ slibuje Iveta Preslová.

Společnost Lidl podle své tiskové mluvčí Zuzany Holé nyní zahájí jednání se zástupci vítězných měst, která budou mít za úkol vytipovat vhodnou lokalitu pro výstavbu dětského hřiště. Již první reakce starostů jsou plné nadšení a očekávání. Po vyřízení administrativních a stavebních náležitostí bude následovat samotná stavba hřiště. Stavbu a předání městu završí slavnostní otevření pro děti spojené s celodenním zábavným programem pro celou rodinu.