Město výstavbu několikrát odložilo kvůli nedostatku peněz. Nakonec v rozpočtu našlo potřebné finance a v nejbližších dne se začne s výstavbou.
Městský rozpočet bude nové parkoviště stát zhruba 2,8 milionu korun bez DPH. „S ohledem na to, že pak budeme vybírat parkovací poplatek, budeme si ale moci DPH odečíst, čímž se investice sníží,“ podotkl místostarosta Petrášek, který v pátek podepsal smlouvu s dodavatelskou firmou. Režim parkování má podle jeho slov hned dvě roviny. Tou první je současný stav a především řešení situace po dobu výstavby nového parkoviště. „Po dokončení zde bude parkovací automat a parkování bude zpoplatněno. Dnes mám schůzku s místními podnikateli, kteří podnikají v této části města a parkují zde svá vozidla, jakým způsobem jejich parkování budeme řešit,“ uvedl včera Bohumil Petrášek.
„Pokud to dobře půjde a podaří se vyřešit uzavírka v této části, mohla by firma začít již tento, nejpozději příští týden,“ potvrdil vedoucí odboru investic MěÚ Vimperk Michal Janče. Podle jeho slov v tomto místě vznikne celkem 36 parkovacích míst. „Ukončení a předání stavby je plánováno na přelom září a října,“ dodal Janče.
Ve Vimperku tak přibude další placené parkoviště. „Dosud se zde neplatilo, a to se týká většiny parkovacích ploch po městě. Hrazené parkování prostřednictvím parkovacích automatů je pouze v Pivovarské ulici před budovou gymnázia a na podélných stáních níže,“ upozornil Petrášek. Zatím nedořešen zůstává režim parkování na náměstí Svobody. V tomto případě bude o definitivním režimu ale rozhodovat až zastupitelstvo v novém složení po komunálních volbách.