„Žádnou z variant nemáme rozpracovanou do takového stádia, že by stání pro karavany byla letos,“ říká prachatický starosta. Ujišťuje, že rozhodnutí o místě padne do začátku letošního léta. „Areál kasáren má výhodu v tom, že prostor je tam obrovský. Sítě jsou v dosahu a navíc je odtud blízko do historického centra,“ popsal Martin Malý. Problém s areálem kasáren představuje existující projekt na opravu komunikací, jehož součástí je točna pro autobusy. „Projekt by se musel upravit,“ zhodnotil.

Jedno z možných míst, kde by mohlo být stání pro obytná auta je parkoviště u Klimy v Krumlovské ulici.Jedno z možných míst, kde by mohlo být stání pro obytná auta je parkoviště u Klimy v Krumlovské ulici.Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Prachatický starosta nevylučuje, že stání pro karavany bude v budoucnu na obou místech. „Může nastat chvíle, že zjistíme, že čtyři místa jsou málo a rozšíříme je o další čtyři. Víme, že v současné době o takové cestování zájem,“ vysvětluje.

O státní pro obytná auta se v Prachaticích mluví zhruba dva roky. Město by chtělo na některé z parkovišť postavit dvě přípojky s elektřinou, u nichž by mohly zaparkovat čtyři karavany. Podle předběžných odhadů vyjde instalace přípojky pro připojení čtyř obytných aut na milion korun. Peníze na vybudování přípojek letos v rozpočtu město nemá.