„Jedná se o parkování v této ulici, v níž řidiči nerespektují zákaz parkování. Po obou stranách je ulice vyznačena střídavě žlutými pruhy, kde se parkovat nesmí. Mnoho řidičů zde ale i přes zákaz parkuje,“ uvedl starosta Netolic Oldřich Petrášek.
Problém se týká i majitelky cukrárny v Gregorově ulici Marie Ilichové. „Problém s parkováním se netýká jen této ulice. Zastupitelé by měli řešit tuto otázku jako celek, ale bohužel se stále řeší jen tato ulice. Se střídavými žlutými pruhy, kde je tedy zákaz parkování, rozhodně nesouhlasím. Tyto pruhy se totiž nacházejí před mým obchodem a ještě naproti němu. V ostatních místech ulice je parkování povolené. Je to osobní zaujatost proti mé osobě. Ideální by bylo, kdyby byl zákaz parkování na jedné straně ulice,“ sdělila majitelka cukrárny v Gregorově ulici v Netolicích Marie Ilichová.
S tím souhlasí i další z obyvatelů Netolic. „V ulici parkují hlavně její obyvatelé a pořád se to háže jenom na cukrárnu,“ řekl.
Do řešení této otázky se i letos pustili místní zastupitelé, kteří se radí i s policisty a úředníky z prachatického odboru dopravy.
„Snažili jsme se přijít na řešení, které by nás tohoto problému zbavilo,“ sdělil Oldřich Petrášek.

Více v tištěném vydání ve středu 11. února 2009.