V prvním případě se jedná o ulici Šumavská. „Je pravda, že když tu auta parkují v obou směrech, je to tady docela kličkovaná,“ říká obyvatel města Jiří Matys.

Právě to vedlo radnici k tomu, že chce, aby samotní obyvatelé města rozhodli, co jim bude více vyhovovat. Z toho důvodu zveřejnilo vedení města anketu, v níž může každý z respondentů anonymně vyjádřit svůj názor. „Několik anketních lístků už se nám vrátilo, ale ještě čekáme další. Nejjednodušší řešení by asi bylo, abychom zakázali v jednom směru parkování, ale nejjednodušší řešení není vždy nutně optimální,“ říká místostarosta Volar Robert Pročka.

„Já osobně jsem pro jednosměrný provoz, obyvatelé z této ulice někde parkovat musejí a nemyslím si, že jednosměrný provoz by byl zásadní komplikací,“ myslí si Jiří Matys.
Na stísněné podmínky pro motoristy upozornila i studie, která má řešit rekonstrukci ulic Tovární a Budějovická. „Podle ní je nejoptimálnějším řešením zjednosměrnění. To se ale nelíbí obyvatelům z této ulice, kteří podali námitku do stavebního řízení, jehož jsou účastníky a následně nám doručili i petici. Tou se radní zabývali, sešli jsme se i se samotnými obyvateli a výsledkem je, že necháme zpracovat novou studii, která by řešila zachování obousměrnosti v této oblasti,“ vysvětlil místostarosta Robert Pročka.

Podle něho tak v tuto chvíli místní radnice čeká na výsledek objednané studie.

Anketní lístek

Anketní lístek.

Anketní lístek je ve formátu doc (Microsoft Word) ke stažení ZDE.

Anketní lístek odevzdejte na adrese: Městský úřad Volary, Náměstí 25, 384 51 Volary nebo zašlete e-mailem na adresu: mesto.volary@wo.cz