V uvedenou dobu tam totiž probíhá dlouho plánovaná údržba sálu, která vylučuje pořádání jakýchkoliv akcí, ať již zmíněného kina, koncertů či divadel. Stejně tak není v tuto dobu možné sál využívat za účelem spolkových akcí a schůzí.

Chybí ohleduplnost

„Probíhá zde broušení a konzervování parket, které už bylo velice zapotřebí. Vzhledem k tomu, že lak musí pořádně zaschnout, dříve než za čtrnáct dní se to bohužel stihnout nedá. Podobná akce se u nás musí plánovat dlouho dopředu, protože kino i ostatní akce se programují minimálně půl roku dopředu a bylo tedy třeba zde nechat v programu dostatečnou mezeru,“ informoval o uzavření kina ředitel vimperského městského kulturního střediska Jaroslav Pulkrábek.
Podle jeho slov parketám nejvíce ublížila sůl a různé kamínky v podrážkách bot. Nesvědčí jim ani často rozlité limonády a žvýkačky.
„Některé nápoje jsou až neuvěřitelně agresivní a dokážou se vyloženě prožrat lakem. Nutno říci, že trochu více ohleduplnosti od některých návštěvníků by rozhodně neškodila,“ dodal ředitel Pulkrábek.
Na druhou stranu by parketám mělo výrazně ulehčit ukončení prodejních akcí, kterých se tu konalo až deset do měsíce. Ty byly jednak spojeny s velkým počtem nakupujících a hlavně s neustálým stěhováním stolů a židlí.

Termín je daný

Akce, která bude stát přibližně třicet tisíc korun plynoucích z rozpočtu kulturního střediska, by měla být hotová do pátku 13. března a následující den by měl sál sloužit filmové projekci, a to hudebnímu snímku Česká republika. Navíc se zde již pár hodin před tím sejde spolek Zlatá stezka a v pondělí odpoledne vimperské zastupitelstvo.

Je tedy zřejmé, že zpoždění prací si kulturák dovolit nemůže. „Stihnout by jsme to měli každopádně, a to i s úklidem. Navíc máme ve smlouvě poměrně vysokou sankci za nedodržení termínu, takže to je snad pro firmu dostatečná pobídka,“ slíbil včasné ukončení prací ředitel vimperského Městského kulturního střediska Pulkrábek.
Výlepová služba a předprodej vstupenek zůstává i během údržby nezměněn.