Šumava – Možná až polovina členů nejužšího týmu kolem nového ředitele Správy NP a CHKO Šumava by se mohla během měsíce zcela změnit.

Pavel Hubený, který je ve funkci ředitele správy od prvního května, chce mít tým nejbližších spolupracovníků sladěný tak, aby si vzájemně dokázali věřit. „Předpokládám, že zhruba polovina lidí z vedení odejde,“ potvrdil Prachatickému deníku Pavel Hubený.

Nové členy týmu chce hledat mezi zaměstnanci správy tak, aby od června už bylo nové vedení kompletní. „Nepředpokládám příchod nikoho zvenčí,“ dodal s tím, že

angažmá některého z členů stínové vědecké rady ve vedení správy nepovažuje za reálné a za současné situace ani za rozumné. Případné další personální změny nechce řešit sám, ale rozhodnutí o nich ponechá na nových členech vedení správy.

Pro personální změny má Pavel Hubený mandát od ministra Richarda Brabce. Jasné je také to, že ministr chce vypsat výběrové řízení na nového ředitele správy do jednoho roku. Současný ředitel tím vyvrací spekulace, že by byl ve funkci po celou dobu platnosti nového plánu péče. Právě k jeho uvedení do života má od ministra současný ředitel správy mandát, stejně jako korigovat chod a chování správy, které by mohlo být z hlediska zákona posuzováno jako sporné.

Pokud se týká některých projektů, které rozjelo bývalé vedení správy, chce si o nich Pavel Hubený zjistit maximum informací. Není tedy jisté, co, případně jestli vůbec některé z nich změní, případně zcela zastaví.