Velmi oblíbené jsou trhy, třeba ten vánoční Chlumanský trh se těší obrovské oblibě. A protože Chlumanští rozhodně nechtějí nic podcenit, datum jeho konání je dávno zakotven v předvánočním kalendáři. Koná se v pátek 8. prosince od 17 hodin. Jako tradičně tam dorazí anděl i muzikou a k mání budou nejen vánoční dekorace a všelijaké dobroty. Vánoční atmosféru v Chlumanech doladí svíčky, setmělé tržiště a vůně punče či svařáku z každého koutu.

Do Netolic za pohádkou

Přílet anděla, vypouštění balonků s přáním Ježíškovi, řemeslný trh a příjezd Paní Zimy chystají ve velkém v Netolicích už v polovině listopadu. „Naše předadventní odpoledne bude pohádkové,“ věří za organizátory Václava Janota Vaníčková.

Obžalovaný Rudolf Chalaš u krajského soudu v Českých Budějovicích.
V Budějovicích pokračoval soud se Satanem. Vazba mi zničila život, řekl Deníku

Netolická Paní Zima bývá ta nejkrásnější na Prachaticku a jinak by to nemělo být ani letos v neděli 19. listopadu. „Děti si užijí dílničky nebo malování na obličej a kolem páté odpoledne se chystá událost největší a my se chceme nechat překvapit, jestli opět dorazí naše zimní kráska,“ zve Václava Janota Vaníčková všechny milovníky předvánočních akcí a prý hlavně ty, kteří nevyrostli z pohádek.

Vimperské peklo i trhy v parku

Vyhlášené je na Prachaticku Vimperské peklo. A protože Vimperští nechtějí nic podcenit, bude to letošní trochu inovované a připravuje se na sobotu 25. listopadu. Přesune se do městského parku a přijde i lucifer. Peklo se otevře už ve tři odpoledne, od té chvíle budou mít děti i dospělí čas pro nápravu letošních hříchů. Chybět nebude pekelný fotopoint a odpoledne zakončí pekelná ohňová show.

Studie ukazuje, jak by mohla Zwickerova vila vypadat po rekonstrukci.
Ze zámečku na Zlaté stezce je muzeum, čeká ho moderní kabát

Zahájení adventu připravují Vimperští na sobotu 2. prosince. V městském parku se uskuteční od dvou hodin odpoledne městské trhy, které doprovodí hudební vystoupení. Děti se mohou těšit na dřevěný kolotoč nebo jízdy na koních. V pět hodin pak Vimperští plánují rozsvítit vánoční strom. „Všichni, kdo přijdou, by neměli zapomenout na zvonečky,“ vyzývají organizátoři.

Adventní večery v centru Prachatic

Prachatický vánoční strom rozzáří náměstí v neděli 3. prosince. Ve stejný den budou na prachatickém Velkém náměstí také adventní trhy. „Začínáme ve dvě a v šest rozsvítíme strom a zapálíme první svíci,“ řekla vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu MěÚ Prachatice Martina Klinecká. Upřesnila, že nebude chybět ani podvečerní adventní koncert. V plánu mají Prachatičtí také adventní podvečery a korzo v režii Živých Prachatic. Program na odpolední setkávání při adventních podvečerech s hudbou je ve stadiu příprav.