Výrobky začínající podnikatelky Jozefíny Růžičkové porazily přes dva tisíce konkurentů a získaly v prestižním klání celkem 9 medailí. Výsledky soutěže byly vyhlášeny 18. března 2017 v britské Cumbrii.


Soutěže se Jozefína Růžičková z Prachatic zúčastnila už potřetí. V loňském roce získala osm medailí. Úspěchu, kterého dosáhla letos, se to ale nevyrovná. „Marmeláda červený pomeranč a šípek dostala dvojitou zlatou medaili. Dvojité zlato mi doslova vyrazilo dech,“ usmívá se.


Než se stihla z ohromného úspěchu vzpamatovat, přišla další výborná zpráva. Jozefíně Růžičkové se ozval luxusní londýnský obchod Fortnum & Mason, který se rozhodl, že do své nabídky zalistuje dvě její marmelády. A tak do Londýna putovalo už téměř pět set skleniček s marmeládou, která nese etiketu Rose Garden a vaří se v Prachaticích.

Oceněné marmelády Jozefíny RůžičkovéZdroj: Deník / Miroslav Fuchs

Od jara tak luxusní prodejna nabízí její pomerančovo šípkovou a také klementinkovou marmeládu. „Fortnum & Mason si z této soutěže každoročně vybírá pět marmelád, které zařadí do svého sortimentu. Letos jsme ale měli veliký zájem o dva výrobky jedné značky, konkrétně Rose Garden. Proto jsme udělali výjimku a do své nabídky zařadili celkem šest nových položek,“ přibližuje zástupkyně Fortnum & Mason Sam Rosen-Nash, která byla také v odborné porotě soutěže. „Rose Garden je první českou značkou, která bude mít ve Fortnum & Mason dvě položky,“ upozorňuje navíc porotkyně. „Jmenuji se Růžičková, i proto se moje firma jmenuje v překladu růžová zahrada,“ dodala.