Kriminalisté tam dopadli pachatele tří loupežných přepadení čerpacích stanic. Jedenatřicetiletý muž šel loupit počtvrté. Podruhé na stejné místo. Stejně jako to bylo v případě čerpací stanice u Netolic. Kriminalisté zřejmě očekávali, že lupič znovu udeří. Na pumpě měli své lidi. Nemýlili se. Maskovaný lupič s nožem v ruce opravdu přišel. „Muž před policejní hlídkou začal utíkat k připravenému vozidlu. Po několika metrech havaroval. Následně se snažil utéct a ukrýt se v poli. Tam byl zadržen,“ zkonstatovala policejní mluvčí Martina Joklová. Při pronásledování padl také varovný výstřel. „Slyšela jsem jeden výstřel. Bylo to okolo půl desáté večer. Pak už se ale nic nedělo, tak jsem tomu nevěnovala pozornost,“ potvrdila Ivana Caisová ze Zdíkovce. Dodala, že v té chvíli se zrovna snažila usnout a vůbec jí nenapadlo, že by mohlo jít o zadržení nebezpečného pachatele.


Při zatýkání byl nožem zraněn jeden z policistů. Pachatel skončil v nemocnici. Včera byl propuštěn. Policie ho vyslýchá. „Vyšlo najevo, že loupil již jednou ve Zdíkovci a dvakrát v Netolicích,“ dodala policejní mluvčí.


Jedenatřicetiletý muž z Prachaticka je podezřelý z loupeže a násilí proti úřední osobě. „V této chvíli jen mohu upřesnit, že po předložení spisu během zítřka podá státní zastupitelství návrh na uvalení vazby,“ dodala včera okresní státní zástupkyně Miroslava Prokešová.