Loni v prachatickém participativním rozpočtu zvítězil návrh zastupitele a bývalého starosty Miroslava Lorence na vybudování ovocného sadu nad městem, na Šibeničním vrchu. Během léta se podařilo tam naistalovat lehátka, která poskytnou nejen turistům kýženou relaxaci. Na podzim pak děti z Národky pomohly vysadit ovocné stromy. Celkem tam roste deset jabloní, čtyři slivoně a jedna třešeň. V jejich blízkosti porostou také keře arónie, muchovníku, rybízu a josty. Dohromady čtyřiatřicet.

Před pár dny prachatičtí radní dali loni vzniklé nové lokalitě ve města také název. Ponese jméno Sad Bohulava Nauše. Bohuslav Nauš se zabýval ochranou přírody, je autorem mnoha publikací a podílel se na vyznačení chráněných území či na realizaci mnoha naučných stezek. Po odchodu do důchodu pokračoval ve spolupráci se Stanicí mladých ochránců přírody v Prachaticích a později s Centrem ekologické výchovy Dřípatka.

Sad Bohuslava Nauše tak ponese podobné pojmenování jako například Štěpánčin park, který je pojmenován po belgické princezně Stefanii. „Rodina Bohuslava Nauše byla pojmenováním a oceněním jeho práce ve vztahu k Prachaticích velice poctěna,“ dodal k pojmenování místostarosta Jakub Nepustil.

Šibeniční vrch
Kopec s výškou 681 m n. m. u Prachatic. Je na něm vodojem, radiový a televizní vysílač. Vrchol je přístupný, vede k němu turistická stezka Vyhlídková stezka kolem Prachatic. Nachází se zde rovněž i vyhlídka na historické centrum Prachatic a severního okraje města.

Fotogalerie: OBRAZEM: Ovocný sad pod Šibeničním vrchem