„Regály byly poloprázdné. Většinou v nich bylo ovoce jen v sezoně, stejné to bylo se zeleninou. Banány, oříšky nebo kakao se daly sehnat jen před Vánocemi, a to ještě v každém obchodu jen jeden pytlík. Pokud někdo chtěl péct cukroví, musel si vystát několik front,“ popisoval při návštěvě zeleniny Karel Pawlitschko to, jak si podobné obchody pamatuje z mládí.

Regály, které byly podle jeho slov dříve zaplněné jen šťávami a konzervovanou řepou, dnes lákají na víno, česnekovou pastu a jiné pochutiny. Před obchodem stojí cedule upozorňující na prodej burčáku. „Ten jsem tady nikdy před revolucí neviděl. I melouny jsme znali jen ty vodní, byly navíc jen tehdy, když skončila Země Živitelka,“ upozorňoval.

Výběr byl mnohem menší a srovnávat s dneškem jde podle něj jen těžko. „Všechno bylo jako takový malý dárek. Když něco přivezli, třeba broskve, seběhlo se celé město na tři bedýnky, které zmizely jako pára nad hrncem. Mnoho věcí šlo sehnat jen od známých pod pultem. Na druhou stranu bylo ale lepší to, že většina plodin pocházela z Čech, dováželo se mnohem méně. Dnes je příroda zatížena tím, že se dováží až příliš a většinou zbytečně. Zemědělci pak krachují,“ dodal Pawlitschko.

Radek Štěpánek