Podle údajů na portálu pvl.cz nevyššího stavu dostáhla kolem třetí hodiny odpoledne na 296 centimetrech. Další údaj o půl hodiny později už říká, že hladina začíná klesat.

Kolem jedné hodiny kulminovala hladina Nežárky v Lásenici na 192 centimetrech. Ve čtyři odpoledne hladina klesla o dva centimetry. Celé odpoledne stoupá hladiny Otavy u Písku. Tam se také vylila v lokalitě U Martínka z břehů a zaplavila tamní cyklostezku. Po centimetrech tam hladina stoupá od jedné hodiny odpoledne. Kulminovat by měla v nejbližších hodinách.

Požár ubytovny v Houžné u Lenory.
V Houžné u Lenory shořela ubytovna. Hosté vyšli z domu bez zranění

Na Prachaticku a Strakonicku řeky zůstávají na prvním stupni, bdělost, povodňové aktivity a jejich hladiny pomalu klesají. Voda vylitého Zlatého potoka u Hracholusk do čtvrté hodiny odpolední klesl o deset centimetrů. Stejně tak klesá Blanice v Bavorově i Lužnice v Bechyni. Kolem čtvrté Blanice kulminovala v Heřmani na 124 cm. Zatím na nejvyšším stavu je Malše na Českobudějovicku. Meteorologové předpovídají, že déšť bude během sobotní noci a neděle ustávat. Přeháňky během neděle předpovídají v Čechách jen místy.