V objektech v areálu Lázní sv. Markéty je v posledních letech špína a posprejované zdi. Některá schodiště jsou propadlá. Areál vlastní společnosti Lázně sv. Markéty. Ta je ale už od roku 2016 v likvidaci a objekty i lázeňská kolonáda dál chátrají.

Areál na Lázních sv. Markéty v Prachaticích si vzali do parády dobrovolníci, kteří tam chtějí hrát airsoft ve spolupráci kynology. Ti tam budou cvičit psy. Prý jde o ideální lokalitu.
Kynologové a airsofťáci uklízejí areál Lázní sv. Markéty. Mají ho v pronájmu

Ještě před dvěma lety byly objekty útočištěm bezdomovců. To se změnilo s příchodem hráčů aisoftu. Vedení prachatického klubu se totiž dokázalo domluvit s likvidátorem společnost Léčebné centrum sv. Markéty a zchátralou budovu i okolní pozemky tak po mnoha letech našly využití. Členové klubu areál uklidili a využívají ho jako airsoftové hřiště.

Do oprav miliony

Ruina v Klášterní ulici v Prachaticích i nadále hyzdí centrum města.Ruina v Klášterní ulici v Prachaticích i nadále hyzdí centrum města.Zdroj: Deník/Jana VandlíčkováNárožní měšťanský dům na křižovatce ulic Klášterní a Neumannova v samém srdci Prachatic je jedním z nejstarších domů ve ve městě. Desítky let ale chátrá. Léta byl zatížen exekucí. Před dvěma lety ho sice město chtělo koupit v elektronické dražbě. V souvislosti se zhruba dvaceti milionovou investicí do jeho oprav si ale tehdy zastupitelé stanovili sumu za koupi na maximální výši 400 tisíc korun. Dům nakonec koupila Diana Golube z Velemína na Litoměřicku za více než milion korun. Jenže ani ta už není podle údajů z katastrálního úřadu jeho vlastníkem. Jako majitel je v katastru zapsána pražská společnost Refab a ještě před pár týdny byl v nabídce několika realitních serverů. Od 8. ledna je nabídka na prodej neaktivní.

Ruina v Klášterní ulici v Prachaticích i nadále hyzdí centrum města.
OBRAZEM: Ruina v Klášterní má nového majitele, i tak chátrá