„Letos šlo hlavně opravy chodníky a schodiště, kompletní rekonstrukci osvětlení, novou výsadbu stromů a další zeleně. Chodníků také přibylo,“ popsal letošní stavební úpravy vimperský místostarosta Zdeněk Kuncl. Upřesnil, že součástí úprav byla neplánovaná rekonstrukce přístupovému chodníku k domu čp. 436 a rekonstrukce chodníku a schodiště k domu čp. 435. Nový chodník je také u vrat na vjezdu u jídelny. „Tam ještě přibudou stromy,“ dodal.

Na sedmi vybraných místech sídliště vznikly během posledních dvou desítky nových parkovacích míst. Úpravy vyšly na 3,750 milionu korun. „Šlo sice o další stavební akci, kterou jsme rozložili do dvou let, ale podařilo se navýšit kapacitu parkovišť o osmdesát míst,“ upřesnil vimperský místostarosta.

Odložit na příští rok vedení Vimperka muselo demolici a rozšíření přístřešku na kontejnery u domu čp. 433. „Při projektování jsme ale narazili na komplikaci se sítěmi pod přístřeškem. Přístřešek proto město opraví příští rok. „Zároveň dojde na opravu přilehlého parkoviště a k demolici nepotřebného schodiště. Prostor po schodišti využijeme k rozšíření parkoviště,“ řekl Zdeněk Kuncl s tím, že akci bude vedení města navrhovat do rozpočtu pro rok 2023.