Podle informací vedoucího odboru investic Jaromíra Markytána nemůže Strabag pokračovat dřív než budou i noční teploty nad nulou. Jako první totiž musí dojít k dočasnému přeložení vodovodu na povrch. „Dokud bude mrznout, tohle opatření Strabag nemůže udělat. Lidé v ulici by zůstali bez vody," zkonstatoval vedoucí investic. Strabag má převzít staveniště ve druhé polovině března. „Počasí zatím nepřeje, počítáme, že firma začne s opravami až na konci března," upřesnil Jaromír Markytán.

Veškeré práce budou zkoordinovány s plynaři, protože při odlamování skály musí dojít k zastavení přívodu plynu. Zastavit plyn zatím není možné, neboť na této části plynového potrubí není uzávěr. Ten bude teprve během března osazen. „Při odstraňování skály bude zřejmě docházet také k odstávkám plynu. Lidé se budou muset přizpůsobit při topení nebo vaření," upozornil Jaromír Markytán.

Odlamování skály vyjde město na zhruba milion korun. „Na místě musí být přítomen geolog, který posoudí tvrdost kamene a možnost jeho odtěžení přímo na místě," vysvětlil vedoucí odboru investic.  Projektant musí pohlídat spády jednotlivých přípojek, které jsou v některých případech hodně na hraně.

Jisté je snad jen to, že hotovo by mělo být dva měsíce od začátku zahájení prací. Vedení města se zdráhá říci přesný termín dokončení. Všichni doufají, že bude hotovo do začátku letních prázdnin.