Opravy prachatických ulic budou pokračovat i v letošním roce. A bez dotací. Jako první se Strabag pustí do dokončení Rumpálovy ulice. Podle počasí se tam začne někdy v březnu. Alespoň tak tlumočil letošní investiční plány radnice prachatický starosta Martin Malý.


Hned poté by se měla vybraná firma pustit do ulice Chelčického, U Studánky a ve druhé polovině léta začnou opravy v ulici U Stadionu. „Kromě ulice U Stadionu by měla být výběrová řízení ukončena v březnu tak, aby v květnu mohly opravy začít," upřesnil prachatický starosta s tím, že projekt k opravě ulice U Stadionu není úplně hotový, a tak k výběru firmy dojde o něco později. „Rozhodně to ale bude letos," ujistil. Podle projektu by ulice U Studánky měla stát 8,6 milionu korun. „Předpokládáme však, že výběrové řízení cenu výrazně sníží," myslí si Martin Malý.


V květnu začnou také plánované opravy panelových domů v Nebahovské a Ševčíkově ulici. V paneláku v Nebahovské ulici se počítá s výměnou oken a zateplením v ceně 7,7 milionu korun. V Ševčíkově ulici pak jde pouze o zateplení a částka je vypočtena zatím na 9 milionů korun. „Víme ale, že sousední naprosto stejný panelák stál před dvěma lety skutečně 3,9 milionu. S výrazným snížením projektové ceny proto počítáme i v tomto i v případě Nebahovské ulice," vzpomněl Malý.

Ceny určí firmy:
Pro výměnu oken a zateplení panelového domu v Nebahovské ulici 1016 je projektantem zatím stanovena částka 7,7 milionu korun. Na zateplení domu čp. 536 a 537 v Ševčíkově pak 9 milionů korun. Na opravu ulice U Stadionu projektant určil čásku 8,6 milionu korun. Výběrové řízení může cenu snížit až o polovinu.