Prachatičtí radní zrušili i druhé výběrové řízení. Prachatickému deníku do včera potvrdil místostarosta Robert Zeman. „Zákon jsme neporušili," zkonstatoval. V případě ZŠ Národní zbyl jediný dodavatel a město muselo výběr zrušit okamžitě.

Opravy škol:- Do 14. července musí město odevzdat zadávací dokumentaci.
- Do 14. října musí město odevzdat smlouvu s dodavatelem.
- Opravy začnou v říjnu 2014 s tím, že dokončení je nutné 
do dubna 2015.


Ke zrušení výběrového řízení na ZŠ Zlatá stezka město přistoupilo po konzultaci s odbornou firmou. „Jedna z vyřazených firem podala námitku. Proto jsme se přiklonili k doporučení odborníka, který řekl, že bychom nemuseli stihnout zadané časové lhůty a klidně mohli o dotaci přijít úplně," vysvětlil prachatický starosta Martin Malý, s tím, že město nic podobného nemůže riskovat. „Podle mého názoru je to férové řešení, všichni budou mít stejnou startovací pozici a mohou se přihlásit znovu," potvrdil starosta.


Vedoucí oboru investic Jaromír Markytán upřesnil, že připravuje dokumentaci k vyhlášení nového výběrového řízení. „Podstatné je, že nepřijdeme o alokovanou dotaci," uvedl s tím, že nejdéle v říjnu musí město fondu životního prostředí předložit smlouvu s dodavatelem. „To stihneme," ujistil. Ředitelky jak ZŠ Zlatá stezka, tak Národní budou muset uzpůsobit výuku podle stavebních prací. „Větší komplikace to znamená pro Národku, tam nemají tolik volného prostoru," připustil vedoucí investic.