Podle informací prachatického místostarosty Jana Klimeše je rozdělena na několik částí. Návrh uspořádání vnitřních dispozic dvou základních objektů, tedy penzionu a restaurace a domku bývalého majitele celého areálu, by architekti měli dodat hned po Velikonocích. „Připravují ho podle zadání pracovní skupiny a vědí, že v hlavní budově by mělo zůstat deset ubytovacích míst a zároveň restaurace,“ vysvětlil Jan Klimeš a dodal, že v domku naproti bude dalších čtrnáct lůžek. V hlavní budově se budou měnit dispozice. Přistavěná prosklená část by měl být odstraněna a následně nahrazena mnohem větším prostorem, který bude sloužit i nadále jako restaurace pro turisty i ubytované hosty. „Restauraci chceme situovat na jih, s půdorysem do elka a výhledem na bývalé a také budoucí sportoviště a dětské hřiště,“ přestavil místostarosta variantu, na které se shodla pracovní skupina.

Při opravě soukromých prostorů bývalých majitelů vedení Prachatic počítá s možností ubytování větší skupiny lidí. „Může to být skautský oddíl či menší třída. Upřednostňujeme možnost turistické ubytovny, čímž by nám vznikl prostor pro navyšování kapacity lůžek,“ vysvětlil Jan Klimeš. Dodal, že pokoje v hlavní budově budou mít vlastní sociální zařízení, v budově naproti to tak bude jen částečně.

Teprve až budou hotové návrhy na opravy dvou hlavních objektů, začnou Tři architekti pracovat na projektování oprav odpadů či vody. Vedení města počítá s tím, že na stole bude mít projekt někdy do poloviny příštího roku. Dřív než za rok se tak s opravami na Libíně nezačne. „Shodli jsme se, že v tomto případě nehraje čas roli, důležitá je pro nás kvalita a propracovanost celého projektu,“ tvrdí Jan Klimeš.

Městská pracovní skupina, která řeší možnosti rekonstrukce objektů na vrcholu Libína vznikla zhruba před rokem. Postupně se všichni její členové shodli na tom, jak by měla být Horská chata Libín a všechny další objekty opraveny a zadání předali vítězi výběrového řízení na projektovou dokumentaci oprav. Tím se stalo pražské sdružení Tři architekti.

Horskou chatu na Libíně koupilo město Prachatice v prosinci roku 2019 od švýcarského podnikatele za osm milionů korun. Ten sice chatu koupil od původních majitelů, manželů Pekárkových z Prachatic, ale mnoho let ji stejně neprovozoval. Objekty zchátraly a jejich stav nedovolil otevřít restauraci pod rozhlednou, která je oblíbeným místem pro výlety místních i turistů. I přesto, že už loni v létě areál na Libíně vlastnilo město, rozhodlo se ho lidem nezpřístupnit. I tak se ale prostor změnil. Vzrostlé stromy v těsné blízkosti jednotlivých objektů nechalo město vykácet, aby vůbec bylo možné celý prostor zaměřit a následně zrekonstruovat. Místo pod rozhlednou oproti loňskému létu rozhodně prokouklo. Opravená je také přes sto čtyřicet let stará rozhledna. Během loňska město Prachatice nechalo zrekonstruovat podlahu na její vyhlídkové plošině.