Na necelé tři miliony korun bez daně z přidané hodnoty vyjde oprava fasády a výměna oken na budově Mateřské školy v Zahradní ulici.


Podle slov prachatického starosty Martina Malého už je jisté, že se opravy ujme prachatická firma Sid. „Společnost nabídla třetí nejnižší cenu. Vybrali jsme ji proto, že ještě před vyhodnocením nabídek dvě firmy s nižší cenou z výběrového řízení odstoupily s tím, že mají špatně provedenou kalkulaci," vysvětlil prachatický starosta. Původně se počítalo, že oprava fasády a výměna oken vyjde na více než čtyři miliony korun. Z této částky pak měla být dotace od ministerstva životního prostředí zhruba dva a půl milionu korun. „Podle vysoutěžené ceny bude dotace krácena. Počítáme, že dotace bude kolem dvou milionů korun," připustil Martin Malý.

MŠ PrachaticeObjekt školky v Zahradní ulici vyjde na 3,628 milionu s DPH. 
Z toho by měla být dotace zhruba dva miliony korun. Opravy začnou během několika týdnů a okna budou vyměněna do konce prázdnin. Oprava fasády zasáhne do školního roku. MŠ v Krumlovské ulici zatím nemá dotaci jistou. Čeká se na rozhodnutí.


Úpravou projektových dokumentací došlo také k posunu začátku oprav. „Nejprve dojde k výměně oken, která budou do konce prázdnin. Oprava fasády pak zasáhne do nového školního roku," uvedl Martin Malý s tím, že zatím není možné začít se stejnou opravou na budově 
v Krumlovské ulici.


Tam se bude opravovat za provozu. „Museli jsme totiž na ministerstvu upřesnit podklady pro dotaci. Peníze ale zatím nemáme," vysvětlil místostarosta Robert Zeman 
s tím, že s velkou pravděpodobností dotační peníze budou, ale zatím vůbec není jisté kdy. A hlavně dosud nebylo vypsáno výběrového řízení. „To uděláme v nejbližších dnech, abychom ve chvíli, kdy dotaci ministerstvo odsouhlasí, mohli začít opravovat," zkonstatoval Martin Malý. O tom, zda dotaci město získá, se jeho vedení dozví do konce prázdnin.